Власники металопластикових вікон не з чуток знають про їх надійні захисні функції. Однак дана конструкція вимагає уваги, щоб продовжити термін експлуатації. Чому переведення вікна на зимовий режим краще надати фахівцю? Розберемося у статті.
Чому важливо звернутися до фахівця для зміни режиму вікна?
Переставити режим вікна самостійно не складе труднощів. Однак слід врахувати, що через відсутність спеціалізованого інструменту дана конструкція може вийти з ладу. Заміна ключових теплозберігаючих компонентів пластикових вікон коштує досить дорого. Раціональніше скористатися послугою обслуговування металопластикових вікон. Дана маніпуляція у виконанні кваліфікованого фахівця запобігає поломці та продовжить термін експлуатації склопакета.
Фахівці компанії «РЕМА СЕРВІС» проходять постійне навчання в аспекті нових технологічних підходів до ремонту та обслуговування склопакетів. Наші майстри надають не тільки професійні послуги, а й рекомендації щодо оптимальної експлуатації пластикових склопакетів.
Чому важливо переводити вікна на зимовий режим?
Незважаючи на те, що металопластикові вікна мають попит вже не один десяток років, багато їхніх користувачів не обізнані навіщо переводити вікна в зимовий режим. Пластикові склопакети складаються зі спеціалізованих конструкцій та фурнітури, яка потребує дбайливого поводження. Ключову роль у збереженні тепла в приміщенні грає гума ущільнювача. Невідповідність режиму металопластикового вікна погодним умовам призводить до її розшарування, і, як наслідок, до втрати герметичності склопакета. Тому переведення на зимовий режим краще надати майстру регулювання пластикових вікон.
Важливо розуміти, що конструкція металопластикового вікна може перебувати у таких режимах: стандартному, літньому та зимовому. Переведення вікна на зимовий режим запобігає стирання гуми ущільнювача і кріплень, а також змінює ступінь примикання стулки до рами. Таким чином, приміщення надійно захищене від холодного повітря.

Як зрозуміти, що вікна на зимовому режимі?
Щоб оцінити діючий режим вікна, можна скористатися двома способами:
- За допомогою паперового листа. Його слід розташувати у просторі між стулкою та рамою. Якщо притиснутий лист витягується насилу – це вказує на літній режим. Свідчити про зимовий режим буде розрив зафіксованого листка під час спроби його витягнути.
- Оцінити положення цапфи. Цей ключовий елемент розташований на бічній поверхні стулки. На цапфі є спеціальна виїмка, яка є індикатором режиму. Якщо ця позначка розташована у напрямку до кімнати – це свідчить про зимовий режим. Коли її вектор спрямований у бік вулиці, пакет перебуває у літньому режимі.
Коли слід переводити вікна в зимовий режим?
Зимовий режим пластикових вікон слід встановлювати з появою перших холодів. Регулювання буде актуальним при явному відчутті потоку повітря між стулкою та рамою склопакета.