Кожна побутова техніка, що знову з’явилася, приречена обрости міфами і забобонами. Незважаючи на те, що перша мікрохвильова піч була випущена в далекому 1946 році, міфи, пов’язані з її використанням, досі актуальні, хоча не один раз розвінчувалися.
Після мікрохвильової печі продукти змінюють молекулярний склад та стають небезпечними
Твердження, придумане чи то любителями вкорінювати страхи в інших, чи неучами. У жодному разі мікрохвильова піч не може змінити молекулярний склад продуктів. Вплив температури всередині мікрохвильової печі рівнозначно впливу температури 300-400 градусів в духовці (затвердження актуальне для випадків, коли їжа підгоряє). Інша річ, що мікрохвильова піч нагріває продукти і зсередини та зовні, тоді як духовка та сковорода лише зовні. І смак у продуктів із мікрохвильової печі інший саме тому, а не тому, що змінено молекулярний склад їжі.
Мікрохвильова піч опромінює
Тривале перебування в зоні інтенсивного випромінювання електромагнітного поля хоч і не дуже безпечне, але є певні норми та вимоги, яким відповідає навіть найдешевша мікрохвильова піч. А якщо ви візьмете за правило знаходиться в 1,5 метрах від працюючої мікрохвильової печі, вам точно нічого загрожувати не буде. Щоб мікрохвильова піч завдала шкоди здоров’ю, вам знадобляться довгі роки безперервного перебування поруч із працюючою технікою. І щоб зовсім вас заспокоїти, відзначимо, що випромінювання від мікрохвильової печі, що працює, таке ж, як від Wi-Fi роутера, що передає дані.
Експеримент із мобільним довів, що мікрохвильова піч небезпечна
Хтось бачив експеримент із мобільним телефоном та мікрохвильовою піччю, а хтось ще подивиться, але факт залишається фактом – провести цей дослід, зробивши з нього нижчеозвучені висновки, міг тільки повний невіглас. А висновки такі: оскільки повністю закритий у мікрохвильовій печі мобільний ловить сигнал виклику, екранування навіть у найдорожчої печі не працює. Ці висновки — міф і демонстрація відсутності будь-яких знань. Магнетрон печі працює на хвилях 2,45 ГГц і саме вони екрануються, тоді як будь-який телефон працює на інших частотах, блокувати їх мікрохвильова піч просто не може і не повинна!
Дешеві мікрохвильові печі небезпечні, а дорогі – ні
Подібне утвердження частково міф. Якщо говорити про випромінювання, то мікрохвильові печі, що справно працюють, суворо підпорядковані санітарним нормам, а несправною може виявитися піч будь-якої марки, будь-якого виробництва. Інша річ — стандарти електробезпеки. Дешеві мікрохвильові печі часто отримують сертифікати відповідності в не зовсім легальних конторах, від того дешева мікрохвильова піч з більшою часткою ймовірності, може створити проблеми з електромережею. В іншому, купуючи дорожчу мікрохвильову піч, ви платите за якість деталей, збирання та бренд. Але якщо ви витратили гроші, то замовте установку техніки, щоб самим нічого не зіпсувати.